Tatil için valiz nasıl hazırlanır?

Tatil için valiz nasıl hazırlanır?

Nisan 14, 2020 0 Yazar: admin

Sonunda seyahat planınızı yaptınız ve heyecanla beklediğiniz tatil zamanı geldi çattı. Ülke sınırlarından çıkıp başka maceralara atılmak için can atıyorsunuz. Peki, ama ya valiz hazırlama kısmı? Tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun cevabı biraz karmaşık gelebilir. Ancak size vereceğimiz ipuçları ile tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunu bir daha sormayacaksınız. Tatil valizi hazırlamak gözünüzde büyüyor ise sizin için derlediğimiz tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun aşağıda vermiş olduğumuz cevaplardan yardım alabilirsiniz. İşte tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun cevabı…

Tatil sezonu geldi çattı, geriye sadece tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun cevabını öğrenmek kaldı. Tatil valizinizi nasıl yerleştirmeniz konusunda en ufak bir bilginiz yoksa aşağıda vermiş olduğumuz bilgiler tam size göre. Üstelik tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun cevabını öğrendikten sonra küçük bir valize bile çok fazla eşya sığdırabileceksiniz. Tatil valizi hazırlarken sürekli bir şeyleri unutuyorum veya valizime eşyalarımı sığdıramıyorum diyorsanız işte tatil valizi nasıl hazırlanır sorusuna verdiğimiz cevaplar.

1. Adım: Valizinizi açık bir şekilde yere koyun. Yanınıza almayı planladığınız bütün kıyafetler için yeterli yer olup olmadığını inceleyin.

2. Adım: Yanınıza almak istediğiniz bütün kıyafetleri çıkarın ve önem sırasına göre ayırın. Yanınıza almanızın şart olduğu kıyafetler, yanınızda götürmek istediğiniz kıyafetler ve yanıma almasam da olur dediğiniz kıyafetler gibi.

3. Adım: Ayakkabılarınızı koymak için bir alan belirleyin. Ayakkabılarınızı düz ve olabildiğince birbirlerine bitişik yerleştirin.

4. Adım: Bakım ürünleri gibi küçük parçaları ayakkabılarınızla aynı kısma yerleştirin. Şampuan, diş macunu, duş jeli gibi günlük olarak kullandığınız her şeyi almanız gerekir. Tercih ettiğiniz ürünlerin seyahat boylarını almaya çalışın veya seyahat boy şişeler alıp onlara kendiniz doldurun.

İç çamaşırlarınızı, buruşmaları önemli olmadığı için çoraplarınızın içine sıkıştırabilirsiniz. Denize veya havuza girebileceğiniz bir yere gidiyorsanız yanınıza iki çift mayo almalısınız. Mayolarınızı rulo haline getirip valizinizin köşelerine yerleştirin. Tek bir çift pijama 7 gün için yeterli olacaktır.

5.adım: Yanınıza her gün için bir kıyafet almanız gerekir. Önem sırasına göre ayırdığınız kıyafetleri sırayla seçmeye başlayın. Kıyafetlerinizi ütüleyip kare şeklinde katlayın. Eğer yazlık bir yere gidiyorsanız şort ve tişörtlerinizi farklı farklı kombinleyerek yanınıza aldığınız kıyafet sayısını azaltabilirsiniz.

6.adım: Valizinize iletişim bilgilerinizin ve adresinizin yazdığı bir etiket ekleyin.

7. adım: Geri kalan her şey el bagajına alınmalıdır. Uçak yolculuğunda veya yeni bir ülkeye giriş yaptığınızda gerekli olan şeyleri ulaşılması kolay bir yere koyduğunuzdan emin olun.

8.adım: Uçuş sırasında giydiğiniz kıyafetleri özenle seçin. Rahat ama yine şık ve hoş gözüken bir şey giymelisiniz.

9. adım: Valizinizi hazırladıktan sonra geriye kalan tek şey tatilinizin keyfini çıkarmak. İyi tatiller!

Tatil valizi nasıl hazırlanır sorusunun cevabını öğrendiğinize göre aşağıda linkini vermiş olduğumuz tatil valizinde neler olması gerekir sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Hem bu sayede eksiksiz eşya ile hiçbir şeyi unutmadan tatilinizi gönül rahatlığı ile yaşayabilirsiniz.

Tatilde alınacaklar listesi