Havlular için ev yapımı yumuşatıcı tarifi

Havlular için ev yapımı yumuşatıcı tarifi

Nisan 14, 2020 0 Yazar: admin

Havlularınızdaki kötü kokuları ve yıpranmaları engellemek için doğal bir yumuşatıcı yapmayı öğrenmek ister misiniz? Havlularınızı temizlemek ve yumuşatmak için ev yapımı yumuşatıcı tarifini paylaştık. Peki, havlular için ev yapımı yumuşatıcı nasıl yapılır?

Havluların yıpranmasını önlemesinin yanı sıra, eğer ev yapımı bir yumuşatıcı kullanırsanız içindeki doğal bileşenler sayesinde kötü kokulardan da kurtulabilirsiniz.

Paylaşılan ev yapımı yumuşatıcı reçetesini takip ederek onların nasıl dezenfekte edildiğini ve daha yumuşak hale geldiğini öğrenebilirsiniz.

Havlular için ev yapımı yumuşatıcı nasıl yapılır?

Ev yapımı yumuşatıcılar ekonomik, etkili ve endüstriyel kumaş yumuşatıcılarının sahip olduğu hiçbir şeyden yoksun olmayan doğal bileşenlerle hazırlanır. Ayrıca çevreye zarar vermezler.

Bu yumuşatıcı, kıyafetlerinizi ve havlularınızı herhangi bir ticari veya endüstriyel yumuşatıcı gibi yumuşatacak ve dezenfekte edecektir. Hatta, ev yapımı yumuşatıcıların cildinize zarar verme olasılığı daha da düşüktür.

Malzemeler:

-2 bardak beyaz sirke-4 bardak maden suyu -2 yemek kaşığı karbonatBu karışımı hazırlamak oldukça basit adımlardan oluşur, ihtiyacınız olan tek şey karışım için yeterince büyük bir kaptır. Bir litre maden suyunu yarım litre beyaz sirkeyle karıştırarak işe başlayın.

Giysilerinizin renklerinin kaybolmadığından emin olmak için bu adımda kesinlikle beyaz sirke kullanın. Sıvıya yavaş yavaş biraz karbonat ekleyin, ardından köpürdüğünü fark edeceksiniz, bu yüzden karbonatın hepsini bir kerede dökmemelisiniz. İyice karıştırın. Sonrasında karışımı plastik bir şişeye dökün ve ev yapımı yumuşatıcınız kullanıma hazır.