Hayatınızı kolaylaştırabilecek basit hileler

Hayatınızı kolaylaştırabilecek basit hileler

Nisan 14, 2020 0 Yazar: admin

Hayatınızın her döneminde yaşayacağınız acil durum zamanları olacaktır. Herhangi bir acil durumla karşılaştığınızda paniklemek yerine uygulayabileceğiniz ufak hileler bulunuyor…

Kutu içecekleri ‘oltaya’ dönüştürebilirsiniz

Kutunun üstündeki açma kısmını çıkarıp bıçak yardımıyla kanca şekline getirin. Ardından diş ipi ve iplik parçasını kutuya bağlayın. Kutunun denizde ağır olabilmesi için kutuya ağır bir cisim bağlamalısınız.

Soğuktan kolayca korunabilirsiniz

Soğuk havalarda, özellikle rüzgarlı havalarda cildimiz sert rüzgara maruz kalır. Bu sıkıntıyı bir bebek yağıyla çözebilirsiniz. Bebek yağı, soğuk havalarda ince bir koruma tabakası oluşturur ve donmaların önlenmesini sağlar.

Araba kilidini açmak için pipet kullanın

Arabanızın anahtar deliğine pipeti yerleştirip üflediğinizde, nefesinizden çıkan hava, kilidi ısıtacaktır. Böylece arabanın kilidini rahatça açabilirsiniz.

Bir çömlek ve mum ile odayı ısıtabilirsiniz

Odanızın ısınmasında zorluk çekiyorsanız mumlarınızı hazırlayıp çömlekleri etrafına koyabilirsiniz. Bu yöntemle odanızı kolayca ısıtabilirsiniz.

Küçük kesikleri nemlendirici ile tedavi edebilirsiniz

Nemlendiricinin mumsu yapısı küçük kesiklerin kanamasını önleyebilir. Bunun yanı sıra böcek ısırıkları ve döküntüleri de tedavi edebilirsiniz. Bu yöntem, cildinizi kir ve bakterilerden koruyabilir.