2019 için trend balayı destinasyon önerileri

Nisan 14, 2020 0 Yazar: admin

Evleneceğiniz yer kadar, balayına nereye gideceğiniz de sizin için büyük önem taşıyorsa, sizin için balayı destinasyon önerilerini paylaştık. İşte sizin için Enuygun.com’un 2019 için trend balayı destinasyon önerileri…

Endonezya – Bali

“Ye, Dua Et, Sev” sağ olsun, bir dönem filmi izleyen herkes Bali’ye gitmeyi hayal eder oldu. Filmin etkisi azalarak bitmiş olsa da, Bali 2019 yılının balayı trendlerindeki yerini hala koruyor. Evliliğinizin ilk günlerinde, hayat arkadaşınızla Bali’nin büyüleyici dünyasını keşfetmek paha biçilemez bir balayı tatiline dönüşecek. Yalnız küçük bir tavsiye, “Balayında otelden hiç çıkmayacağım, dinleneceğim” diyorsanız, Bali’yi başka bir tatilinizin başrolü yapmalısınız. Bali’ye gittiğinizde yapmak isteyeceğiniz o kadar çok şey olacak ki, dinlenmeye zaman bulamayabilirsiniz.

Filipinler – El Nido / Boracay

Düğün hazırlıkları boyunca bütün alışverişlere büyük bir toplulukla gideceksiniz. Üstüne düğüne davet ettiğiniz her teyzenin, amcanın elini öpeceksiniz. Kalabalıktan o kadar bunalacaksınız ki, balayına çıktığınızda eşinizden başka kimseyi görmek istemeyeceksiniz. O zaman El Nido tam size göre. Issız bir adanın ortasında sadece eşinizle size özel bir tatil. Ne ses var, ne de kalabalık…Filipinler olsun ama o kadar da sakin olmasın isterseniz de Boracay seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Bembeyaz kumsalı ve dupduru deniziyle Boracay 2019’un en trend balayı destinasyonları arasında.

Kıbrıs

Balayını Türkiye’de geçirmek istemiyorsanız ama balayı için çok uzaklara gitmeye de üşeniyorsanız hadi Kıbrıs’a. Kıbrıs 2 saatlik bir yolculukla, pasaportsuz ya da vizesiz sadece kimliğinizle gidebileceğiniz bir cennet. Türkiye’den uzak bir balayına bu kadar kolay ulaşmayı kim istemez ki zaten. Uçak biletleri ve oteller de uygun fiyatlı olduğundan balayı için yeni evli çiftlerin aklına ilk gelen yer Kıbrıs oluyor haliyle. Ülkemizde tüm zamanların en popüler balayı destinasyonunda evliliğinizin ilk günlerini keyifle yaşayabilirsiniz.

Mauritius

Mark Twain’e “Önce Mauritius yaratıldı, sonra cennet” dedirtecek kadar güzel bir balayı destinasyonuna geldi sıra. Twain’in bu sözüyle beklenti yükseliyor tabii ama ne kadar yükselirse yükselsin bütün beklentileri karşılayacak kadar güzel bir yer. Çok klişe olacak ama rüya gibi bir balayının adresi adeta Mauritius. Turizm sahnesinde adını yeni yeni duyuruyor olsa da balayı çiftlerinin uğrak noktası olmuş durumda. Üstelik 2019 yılının trend balayı destinasyonları arasında. Herkesin ağzına pelesenk ettiği bir yer haline gelmeden bir düşünün deriz. Hem ortamlarda anlatır, daha kimseciklerin bilmediği Mauritius’la ilgili hava satarsınız.

Santorini

Hani şu Instagram’da gördüğümüz mavi pervazlı beyaz evler manzarası fotoğrafları var ya, işte orası Santorini. Son yıllarda popüler olan Yunan adaları akımında, romantizm arayan çiftlerin ilk tercihi Santorini oluyor. Ne evlilik teklifleri, ne balayı tatillerine şahit oldu o güzel evler, dilleri olsa da anlatsalar keşke. 2019 yılında da balayı çiftlerinin en gözde Yunan adası olma unvanını elinden bırakmayacak Santorini. Birçok Avrupa şehrine göre daha uygun fiyatlı bir seçenek olduğu için de biraz kalabalık olabiliyor tabii.

Maldivler

Ülkemizde balayına Maldivler’e gitmeyeni evlenmiş kabul etmiyorlar galiba çünkü balayı denince insanların aklına ilk Maldivler’in gelmesinin başka bir açıklaması olamaz. Maldivler’in de hakkını yemeyelim şimdi tabii. Bir kere denizinin rengine âşık olmamak elde değil. Sadece su yüzeyi değil su altındaki dünyada rengarenk. Sadece ülkemizde değil, dünya genelinde de birçok çift balayı tatilleri için Maldivler’i tercih ediyorlar. Hatta dünyanın en romantik yeri diyerek beklentileri yükseltiyorlar. Böyle söylemler olunca da daha önceki yıllarda olduğu gibi 2019’da da trendler listesinde görüyoruz Maldivler’i.

Bora Bora

Masmavi denizin üzerinde bulunan bungalovların fotoğraflarını görmüş olmanız lazım. İşte orası Bora Bora. Ne kadar canlı bir renk, ne kadar güzel bir atmosferdir o. Bu güzelliğiyle de “Pasifik Kraliçesi” olarak anılıyor Bora Bora Adaları. Ee Pasifik’in kraliçesi olup trend bir balayı destinasyonunu olmaması ayıp olurdu tabii. Hollywood yıldızlarının da gözdesi Bora Bora. Evliliğinizin ilk günlerinde kendinizi yıldızlar gibi hissetmek isterseniz Bora Bora’yı tercih edebilirsiniz.

Meksika – Tulum

Bir dönemi kasıp kavuran Sex and the City’nin ilk filminde Mr. Big, Carrie’yi terk ettikten sonra kızlar balayına beraber gitmişlerdi, hatırlıyor musunuz? Bir yandan Mr. Big’e sinirlenirken bir yandan da o güzelim San Jose del Cabo’ya gitmenin hayalini kurmuştuk o zamanlar. Film aslında Malibu’da çekilse de Meksika o dönem balayı çiftlerinin favorileri arasındaydı. 2019 yılının trend destinasyonları arasında Meksika da var ama bu sefer Tulum popüler. Tulum düğün stresinden koşarak kaçıp, deniz kenarında sakinlik ve huzur arayan yeni evli çiftler için rüya gibi bir destinasyon.

Fethiye – Ölüdeniz

Fethiye Türkiye’nin en romantik destinasyonlarından biri. Antalya, Bodrum elbette çok güzeller, hepsinin de ayrı bir keyfi var ama Fethiye denince romantizm geliyor insanın aklına. Dolayısıyla balayı çiftleri arasında çok tercih edilen bir destinasyon oluyor Fethiye. Fethiye’yi yazıp Ölüdeniz’den bahsetmemek olmaz. Balayını Ölüdeniz’de geçirenlerin tatillerini özlemle anlattıklarını çok duyduk. 2019 yılının balayı çiftleri de duymuş olmalı ki yılın en trend destinasyonları arasında Ölüdeniz de var.

Antalya

Antalya milli balayı destinasyonumuz olarak popüler destinasyonlar arasındaki yerini hep sağlam tutuyor. Yanı başımızdaki tatil cenneti Antalya düğün yorgunluğunu, stresini geride bırakıp tatilin keyfini çıkarmak isteyen çifte kumrularımızın göz bebeği. Otelden çıkmadan dinlenmek mi istiyorsunuz yoksa Antalya’nın koylarında dolaşmak mı? Ne isterseniz isteyin Antalya’da çok kolay. 2019 balayı trendlerine uymak ve çok uzaklara gitmek istemiyorsanız Antalya tam size göre.