Telefonu alarm olarak kullanmamalıyız! İşte nedeni…

Telefonu alarm olarak kullanmamalıyız! İşte nedeni…

Ekim 19, 2020 0 Yazar: admin

Telefonlarımız ellerimizin ayrılmaz bir uzantısı haline geldi. Telefonlarımız bizim hem kişisel asistanımız, hem de dünya ile iletişim kurma aracımız. Birçok alanda işimizi kolaylaştıran telefonu, çalar saat olarak kullanmamamız gerekiyor. Peki ya neden? İşte detaylar… PEMBENAR ÖZEL

ABONE OL

Sabah rutininizi bozabilir

Yine, elimize bir telefon aldığımızda, e-postaları ve mesajları otomatik olarak kontrol etmeye başlarız. Ve bu, elbette, başlangıçta planladığınızdan çok daha fazla zaman alır ve sizi programa bağlı tutmak için önemli olan rutin prosedürleri atlamanıza sebep olabilir.

Duymak zor olabilir

Gerçek bir alarm kadar yüksek olmadığı için zil sesini kolayca kaçırabilirsiniz. Ek olarak, gün boyunca telefonlarımızın çıkardığı seslere hepimiz alışmışızdır, bu nedenle bizi derin bir uykudan uyandırmak için gerçek bir alarm olmak için etkisiz kalabilir.

Bataryası bitebilir

Cep telefonlarındaki alarmlar sarj bittiğinde çalışmayacağından, önemli bir şeye geç kalmak istemiyorsanız; gerçek bir çalar saat kurmanızı öneririz!

Şarjlı tutmak için her zaman elinizden gelenin en iyisini yapsanız bile, uykuya dalmadan önce pilinizin azaldığını fark etmeyebilirsiniz.