Sevgililer Günü için yakın yer önerileri

Sevgililer Günü için yakın yer önerileri

Ocak 21, 2020 0 Yazar: admin

14 Şubat Sevgililer Günü için özel bir program yapmak istiyorsanız çok da uzaklara gitmenize gerek yok. Günübirlik ya da 1-2 gece konaklama yaparak romantik kısa süreli bir tatil kaçamağı yapabilirsiniz. Türkiye’nin en büyük uçak bileti sitesi Enuygun.com Sevgililer Günü’nde gidebileceğiniz yakın yerleri önerdi.

Ağva-Şile

Ağva son yılların en romantik adreslerinin başında geliyor. Artık İstanbul dışından bile gelip görmek isteyen çok. Ağva rotasına önce yol üstündeki duraklarda kahvaltı ederek başlayın. Şile yolu üzerinde çok güzel kahvaltı mekanları var. Sobanın üzerinde kızartılmış ekmek ve yanında şahane bir kahvaltıya kim hayır diyebilir ki? Sonrasında Ağva’da bir ya da iki gece konaklama yapabileceğiniz otel seçin, günübirlik de gidilebilir ama yol sizi biraz yorar haberiniz olsun. Enuygun.com’dan yaptığımız otel araştırmasına göre Şubat ayı ortalama fiyatları gecelik iki kişi 250 TL’den başlıyor.

Polenezköy – Cumhuriyet Köyü

İstanbul’daki önemli hafta sonu adreslerinden biri de Polenezköy. Yeşillikler içerisinde Polonya mimarisine uygun olarak yapılmış evlerin küçük motel ve pansiyonların yer aldığı Polenezköy’de uzun yürüyüşler yapabilir,mekanların birçoğunda bulunan şöminebaşında huzurun keyfine varabilirsiniz.

Büyükada

İstanbul’a bir o kadar yakın ama aynı anda kendinizi sahil kasabasında hissedebileceğiniz Adalar, kışın romantik bir tatil yapmak isteyenler için ideal bir yer. Bostancı ya da Eminönü’nden kalkan vapur ve motorlarla gidebileceğiniz Büyükada’da kışın da konaklama yapılabilecek oteller var. Günübirlik de gezilebilir. Faytona binmeden,sevgilinizle birlikte bisiklet sürmeden ve uzun yürüyüşler yapmadan dönmeyin.

Side

Antalya’da güneşin en güzel battığı yer neresi diye sorarsanız hiç şüphesiz Side akla gelir. Antik kentin sütunları üzerinden batan güneşin manzarası şahane oluyor. Çok da romantik bir yer. Kışın Side ya da Belek’teki otellerinbirçoğu açık havuzlarının suyunu ısıtıyor. Şubat ve Mart aylarında otel fiyatlarının çok da uygun olduğunu belirtelim.

Amasra

Ankaralılar için Karadeniz’in şirin ilçesi Amasra’yı önerebiliriz. Amasra’yı tepeden izlerken göreceğiniz manzara sizi büyüleyebilir. Lezzetli balık, salata deniz ürünleri yiyebileceğiniz lokantalar çok. Konaklama yapabileceğiniz küçük oteller de var. Çarşısı ve el yapımı ürünleri görülmeye değer.

Foça

İzmirliler için şirin ilçesi Foça çok güzel bir rota olabilir.Eski Foça’nın balıkçıları sahili, akşam saatlerindeki rengarenk ışıkları romantik pozları yakalayabileceğiniz güzellikte. İster günübirlik gidin, ister bir gece konaklayın deniz ürünlerinden şahane lezzetler tadabilirsiniz.