Bu yöntemler ayakkabıları bembeyaz yapıyor!

Bu yöntemler ayakkabıları bembeyaz yapıyor!

Ekim 20, 2020 0 Yazar: admin

Beyaz ayakkabılar, hemen hemen herkesin sevdiği vazgeçilmez parçalardır. Ne yazık ki onlara çok iyi baksanız bile çok kolay lekelenebiliyorlar. Peki, beyazlığını kaybetmiş ve kirlenmiş ayakkabılarımızı eski haline nasıl çevirebiliriz? PEMBENAR ÖZEL

ABONE OL

Büyük bir kapta sadece yarım bardak kaba tuzu 1 litre sütle karıştırmanız gerekecek. Aradığınız etkiyi yaratması için bu beyazlatma karışımında sneakerları en az 3 saat bekletmeniz gerekmektedir.

Bu sürenin sonunda, hala var olan lekeleri çıkarmak için bir fırça ile ovalayabilirsiniz. Ardından bol sabunlu suyla durulayın ve açık havada kurumasını bekleyin.

Kabartma tozu ve beyaz sirke

En sevdiğiniz spor ayakkabılarınızın tekrar parlak beyaz görünmesini sağlamak için, genellikle bulunması zor olan yüksek fiyatlı ürünler satın almanıza gerek yoktur.

Sadece karbonat, beyaz sirke ve sıcak su kullanarak ayakkabınızın kumaşında oluşan koyu lekelerin çoğunu çıkarabilirsiniz.

Bir kapta bir çorba kaşığı beyaz sirke, bir çorba kaşığı karbonat ve bir çorba kaşığı sıcak suyu karıştırarak başlayın. Bir fırça veya eski bir diş fırçası kullanarak spor ayakkabılara sürmeniz gereken bir tür macun elde edeceksiniz. Hem tabanı hem de kumaşı hafifçe fırçalayın. Macunu güneş altında en az 3-4 saat beklettikten sonra fazla karbonat hamurunu ayakkabıları birbirine çarparak çıkarın.

Diş macunu

Bazı ayakkabı türleri, hassas kumaşları nedeniyle diğerlerine göre daha az agresif temizleme ve beyazlatma yöntemleri gerektirir. Bu özel yöntem, aceleniz olduğunda da kullanışlıdır.

Eski bir diş fırçası kullanarak spor ayakkabıların lekeli yüzeyini tekrar beyaz olana kadar ovalayın. Taban kenarlarında bulunan kiri temizlemeyi unutmayın. Macunu yaklaşık 15 dakika bekletin. Ardından diş macununu çıkarın. Macunu silmek ve harika sonuçlar elde etmek için sadece nemli bir beze veya temiz bir süngere ihtiyacınız olacak.

Tuzlu ve sabunlu su

Spor ayakkabılarınızı saatlerce ağartacak vaktiniz yoksa ve bir süre rafta kalmışsa endişelenmeyin: Evde sahip olduğunuz sabun ve biraz tuzla bu lekelerden kurtulabilirsiniz.

Kumaşa yapışabilecek fazla kiri çıkarmak için ayakkabıları hem içten hem de dıştan kuru bir fırçayla ovalayarak başlayın. Daha sonra en az 150 gram tuzla ovmaya başlayın ve tuzu orada en az bir saat bekletin. Bu sürenin sonunda, beyazlatmak için kullandığınız tuzu çıkarmak için soğuk su ve sıvı sabunla yıkayın.

Kabartma tozu ve çamaşır deterjanı

Beyaz bez ayakkabılarınızı derinlemesine temizlemek için, kumaşı beyazlatmak için kullanacağınız karışımı uygulamadan önce önce bağcıkları çıkarmanız ve ardından suya batırmanız gerekir. Hem ayakkabıları hem de bağcıkları tamamen ılık suyla kaplayana kadar yeterince su dökerek başlayın.

Kumaş ıslakken bir kapta bir ölçek karbonat ve bir ölçek deterjanı karıştırın. Bir fırça veya eski bir diş fırçası kullanarak karışımı ayakkabıların üzerine sürün. Spor ayakkabılarınızı temizlemek için kullandığınız sabunlu karışımı çıkarmak için onları durulayın, tekrar suya batırın. Hatta bir sünger kullanın ve ardından mikrofiber bir bezle kurulayın.